IRCForumu.Net - Türkiye'nin IRC ve mIRC Forumu

IRCForumu.Net - Türkiye'nin IRC ve mIRC Forumu (https://www.ircforumu.net/)
-   Sanatçılar (https://www.ircforumu.net/sanatcilar/)
-   -   Azer Bülbül Kimdir? (https://www.ircforumu.net/sanatcilar/18374-azer-bulbul-kimdir.html)

UmurSamaz 05 Temmuz 2021 03:29

Azer Bülbül Kimdir?
 
Azer Bülbül kimdir sorusuna cevap bulabilmek için 1969 senesine kadar gitmek gerekiyor. 11 Ocak 1969 senesinde Kars’a bağlı Akyaka ilçesinde doğan Azer Bülbül’ün burcu oğlak.

https://i4.hurimg.com/i/hurriyet/75/...0f882459ab.jpg

Almanya’ya Yerleşti
Kısa bir süre sonra Almanya’ya ailesi ile beraber yerleşen Azer Bülbül, burada müzik yaşantısına başladı. Birçok mekanda sahne almaya başlayan başarılı sanatçının amacı ise Türkiye’ye dönmek ve bir albüm çıkarmaktı. Kısa bir süre sonra da bu hayaline kavuştu. Garip yolcu adındaki albümü ile dikkatleri üzerine çeken sanatçı, bunun sonrasında ise ses getiren albümler yapmaya devam etti. Yalan Olur, Fırat, Sana Vurgunum gibi albümler, Türkiye’de çok büyük bir ilgi gördü.

1996 Yılında Patlama Yaptı
Azer Bülbül’ün asıl çıkışı ise 1996 senesinde gerçekleşti. Bu tarihte çıkarmış olduğu Ben Babayım albümünde birçok hit şarkı vardı. Bunlardan bazıları Her An Her şey Olabilir, Yaralandın mı Ey Can, Dokunmayım Çok Fenayım adlı şarkılar oldu. Arabesk tarzında yapılmış olan bu albüm, bu tarzın en iyileri arasında yer aldı. Bu albüm sonrasında Azer Bülbül’ün başarısını devam ettirip ettirmeyeceği ise çok tartışıldı. Çünkü birçok kişiye göre Azer Bülbül, sadece bir albümlün bir sanatçıydı. Ancak Azer Bülbül, başarısını sürdürmeye devam etti.


Azer Bülbül Yeni Baba Oldu
Azer Bülbül, üst üste çıkarmış olduğu albümler ile kariyerindeki tırmanışını devam ettirdi. Hatta arabesk müzik dinleyen kişiler onun için baba sıfatını uygun gördü. Bu noktada arabesk camiasında kabul görmeye başlayan Azer Bülbül, özellikle İbrahim Tatlıses’in hazırlayıp sunmuş olduğu İbo şov programında göstermiş olduğu performans ile hafızalara kazındı. İbrahim Tatlıses’in en çok sevdiği sanatçılardan birisi olan Azer Bülbül, Yalan Sevgiler adındaki albümünden sonra Başımda Bela Var albümünü çıkardı. İki albüm de çok sevildi ve büyük bir ilgi gördü. Bana Düştü albümünün yanı sıra Ateş Düştüğü Yakar albümleri ise arabesk fanları tarafından tam not almayı başardı.

Son Albümünün Tanıtımında Vefat Etti

2007 senesinde bir albüm daha çıkaran başarılı sanatçının son albümü ise 7 Ocak 2012 yılında piyasaya sürüldü. Duygularım adındaki albümün tanıtımı için Antalya’ya giden sanatçı, otel odasında kalp krizinden 43 yaşında vefat etti. Sanatçının ani ölümü müzik dünyasında adeta bir şok etkisi yarattı. Neden öldüğü ile alakalı olarak birçok dedikodu gündeme geldi. Kendisine haz bir tarzı olan Azer Bülbül, titrek sesi ile milyonlarca kişinin gönlünde taht kurmayı başardı.


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 20:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2023, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0
Copyright ©2005 - 2022 IRCForumu.Net - Tüm Hakları Saklıdır.